Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Relacja z meczu: Miedź Legnica - Zawisza Bydgoszcz
Dodane przez sHady dnia Sierpień 25 2012 18:22:02
Dwa dni po meczu Zagłębia w Szczecinie czekał na nas kolejny atrakcyjny wyjazd do Legnicy, gdzie nasi Bracia z bydgoskiego Zawiszy mierzyli się 19 sierpnia z Miedzą.

Treść rozszerzona

Kolejny raz zbieramy się w Złotoryi, skąd dojeżdżamy do Lidla na Przylesiu, gdzie zaplanowana została zbiórka o godzinie 10:30, zaś sam odjazd 3 zamówionych tego dnia autobusów oraz dużej ilości fur ruszył kilka minut po godzinie 11. Pod stadionem Miedzi meldujemy się około 20 minut przed rozpoczęciem meczu i odpalamy sporą ilość achtungów. Mozolne wejście, ochrona robi wszystko, abyśmy nie weszli równo z gwizdkiem rozpoczynającym spotkanie, kończy się próbą wejścia z bramą. Ta jednak się nie udaje, ze względu na szybką reakcje kasków, które gazują wszystko i wszystkich – trzeba było się wycofać. W pewnym momencie zauważona została opcja wejścia na sektor przed kolejno szyberdach i dach autobusu, który zaparkowany był do tego w idealny sposób, korzysta z tego ponad 100 osób, którzy wybrali się na mecz. Tego dnia, na płocie zawisły nasze 2 flagi, a mianowicie ‘Zagłębie hzl’ oraz ‘Zagłębie- „Lonsdale”’. Doping z obu stron bardzo słaby, wpływ na to miał na pewno upał, choć nie można usprawiedliwiać się tylko pogodą. W pewnym momencie na płocie wywieszony został transparent, który wpadł w ręce chłopaków z Lubina kilka dni przed meczem, a jego treść to ‘ menelskie zasady, cygańskie obyczaje – to WY ciapaci cyganie’, jest to przerobiona treść oryginału, który brzmiał ‘rycerskie tradycje, szlacheckie obyczaje – to my legniccy hooltaje’. Pod wpływem faktu, że jedna sektorówka Miedzi zniknęła kilka dni przed meczem, na szybkości Miedzianka zorganizowała jakieś pasy materiału (z napisami o fanatyzmie?), miało wyjść fajnie, ale wrażenia na nas zrobić to nie mogło, co kwitujemy tylko okrzykami ‘oprawa roku, o ku**a, oprawa roku!’
Po meczu trzymani jesteśmy jeszcze około 30 minut na sektorze, a potem wracamy spokojnie do Lubina, skąd uderzamy spokojnie w drogę powrotną do Złotoryi.
Zawisza Bydgoszcz wygrał tego dnia 2:1, zaś na sektorze gości zameldowało się kolejno 400 fanatyków Zagłębia, ok. 250 fanatyków Zawiszy i około 100 Górnika Wałbrzych, na płocie oprócz flag Zagłębia zawisły również flagi Zawiszy : ‘ULTRAS’, ‘Zawisza Pany – Niebiesko Czarne Szatany’ oraz jedna flaga wałbrzyskiego Górnika.